katalog produktów

NEWSLETTER

Podaj swój adres e-mail jeśli chcesz otrzymać od nas informacje o nowych produktach i ofercie.

Karcher e-commerce Certified Partner
Karcher Serwis Klasy A

Dla odbiorcy indywidualnego

Przygotuj siebie i dom na przyjście dziecka

Przygotuj się na nadchodzące zmiany w Twoim życiu i nie zapomnij o zadbaniu o otoczenie.Ciąża to czas w którym należy zwiększyć uwagę na dbałość o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. Ważne jest by obowiązki domowe były równo podzielone przez domowników, a ich praca była krótka i jak najbardziej efektywna. Do tego mogą okazać się pomocne urządzenia firmy Karcher.
 
Gdy jesteś w ciąży, zdajesz sobie sprawę, że nie wszystko Ci można. Niektóre rzeczy przychodzą jak zawsze z łatwością, natomiast pozostałe zaczynają już sprawiać trudność. Ciąża jest okresem w którym życie zwalnia tempa. Szukamy odpoczynku, czasu tylko dla siebie i chwili spokoju przed ogromną zmianą, jaka nadejdzie. Obowiązki jakie wcześniej spoczywały na twojej głowie, a które zajmowały Ci jeden dzień, trzeba już będzie rozłożyć na kilka dni. Taką rzeczą na pewno jest sprzątanie. Bardzo męczące i uciążliwe, jednak dobrze zaplanowane może okazać się całkiem przyjemne.
 
Będąc w ciąży wiesz, że długie stanie może powodować dyskomfort. Dlatego niektóre czynności takie jak np. prasowanie, lepiej wykonywać na siedząco. Cały proces sprzątania powinien być przeplatany seriami odpoczynku, by nie obciążać zbytnio organizmu.

Warto pamiętać o tym, że linia Karcher dysponuje wieloma urządzeniami, które niesamowicie ułatwiają mozolne prace porządkowe. Bez wysiłku umyjesz okna za pomocą myjki WV, czy podłogę z pomocą mopa elektrycznego FC 5.
 
Kolejną rzeczą która w ciąży jest niewskazana to dźwiganie. Nie ma mowy o tym, że przez cały czas. Na samym początku nie ma żadnych dolegliwości. Może jedynie doskwierać Tobie ból pleców. Lecz w kolejnych miesiącach podnoszenie ciężkich przedmiotów może okazać się przyczyną wcześniejszego porodu.

Pamiętaj by nie przenosić ciężkich rzeczy, a jeśli już nie masz wyjścia to warto by podzielić je na mniejsze części np. kosz z ubraniami do prania. Przesuwanie mebli czy przenoszenie kanapy pozostaw mężowi.

W okresie ciąży należy uważać przy stosowaniu środków chemicznych do dezynfekcji. Aby zminimalizować ryzyko ich wchłaniania, najlepiej sprzątać przy otwartym oknie, a środek czyszczący nanosić na ręcznik bądź ściereczkę lecz nie bezpośrednio na czyszczony przedmiot.

Zużycie chemii podczas prac porządkowych może być jednak zminimalizowana do minimum. Używając parownicy, uda się wyczyścić wszelakie powierzchnie równie skutecznie, ale bez użycia środków chemicznych. Zasada działania parownicy polega na podaniu pary wodnej pod ciśnieniem. Urządzenie może być stosowane na wszystkich powierzchniach.  

Te wszystkie porady pozwolą Ci przygotować dom na przyjście dziecka oraz zminimalizować ryzyko niepożądanych komplikacji.
 
 


Powrót